Vanemlusprogramm "Imelised aastad"

10.06.19

Saarde Vallavalitsus koostöös Tervise Arengu Instituudiga pakub 3-8 aastaste laste vanematele võimalust osaleda vanemlusprogrammis „Imelised aastad".

Koolitusprogrammi „Imelise aastad" eesmärgiks on aidata vanematel ennetada laste käitumis- ja arenguprobleeme ning omandada vajalikke vanemlikke oskusi. Tegemist on tõenduspõhise vanemlusprogrammiga, mis tähendab, et koolituste mõju on teadusuuringutega tõestatud. Senised uuringud näitavad, et programmis õpitu rakendamise järel suurenevad laste sotsiaalsed oskused, paraneb enesekontroll, probleemide lahendamise ning eakaaslastega suhtlemise ja enesekehtestamise oskus, vähenevad konfliktiolukorrad ja suureneb empaatiavõime. Uuringud on näidanud, et programmi läbimine avaldab positiivset mõju ka vanematele - paranevad märgatavalt vanemlikud oskused ja väheneb stress. Muutused vanemate käitumises mõjutavad omakorda laste käitumist positiivses suunas

Programmi „Imelised aastad" oodatakse osalema 3 – 8 aastaste laste vanemaid. Grupis osaleb kuni 14 lapsevanemat, ühest perest eelistatavalt nii ema kui isa, aga osaleda võivad ka lapse vanavanemad või teised temaga igapäevaselt tegelevad täiskasvanud. Et koolitusel saaks osaleda kogu pere, korraldatakse koolitusega samades ruumides lastehoid ning kõikidele osalejatele pakutakse kerget õhtusööki.  Koolitus kestab 16 nädalat (august – detsember 2019) ning  toimub kord nädalas Kilingi-Nõmme lasteaias Krõll.

Koolitusprogrammi viivad läbi vastava väljaõppe saanud grupijuhid Monika Koppel ja Olga Šunjajeva.

Koolitus on lapsevanematele tasuta.

Hea lapsevanem! Kui Sa tunned, et ülalpool kirjeldatu pakkus Sulle huvi ning Sa oled valmis  panustama enda ja oma lapse kooskasvamisse, siis võta koolitusele registreerumiseks või lisainfo saamiseks ühendust Saarde valla lastekaitsespetsialisti Merike Maidlega (telefon 53314122; merike.maidle@saarde.ee)  või Kilingi-Nõmme lasteaed Krõll direktori Evi Lapiga  (tel 449 2212).

 

Lisainfo: http://tarkvanem.ee/koolitused/

 

http://www.tai.ee/et/instituut/koostooprojektid/vanemlusprogramm

Vanemlusprogrammi "Imelised aastad" 2018.aasta tulemused

 

 

Toimetaja: ANU EISENSCHMIDT