« Tagasi

Veterinaar- ja Toiduamet palub teavitada surnud metsseast

Veterinaar- ja Toiduamet palub kõigil metsas liikujatel, kes leiavad surnud metssea, sellest ametit teavitada.

„Eesti metsades levib jätkuvalt sigade Aafrika katk ja seetõttu on oluline, et kõik metsas liikujad teavitaksid, kui nad leiavad surnud metssea. Selleks, et haigus ei leviks metssigade hulgas ega jõuaks koduseafarmidesse, on meie kõigi panus väga oluline," ütles maaeluminister Arvo Aller.

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja peadirektori ülesannetes Katrin Reili sõnas, et amet analüüsib regulaarselt nii kütitud kui ka surnuna leitud metssigu. „Laboris analüüsitakse kõiki kütitud metssigu ning ka neid, kes on auto alla jäänud või surnuna leitud. Augusti lõpus tuvastati Raplamaal metssigadel sigade Aafrika katku viiruse esinemine. Seetõttu on oluline, et saaksime analüüsida võimalikult palju metssigu, selleks et saada teavet haiguse leviku ulatuse kohta," kirjeldas Reili. „Kõigile, kes teavitavad Veterinaar- ja Toiduametit surnuna leitud metsseast, makstakse leiutasu."

Pärnu Postimees annab teada, et 30. septembri seisuga on Pärnumaal kokku uuritud 199 metsasiga, nendest kolm leiti surnuna, 195 kütiti ja üks hukati.

Seakatk on Pärnumaal tuvastatud kahel metsseal: üks Lääneranna ja teine Saarde vallas. "Mõlemad olid antikehapositiivsed ehk on haigustekitajaga kokku puutunud," täpsustas VTA loomatervise ja -heaoluosakonna nõunik Maarja Kristian.

Teata leitud surnud metsseast telefonil 605 4767.