« Tagasi

Täna algav Ettevõtlusnädal toob Pärnumaale üle 30 sündmuse

5.-11. oktoobril toimuvale üleriigilisele Ettevõtlusnädalale "Avasta ettevõtlikkuse valem!" on aktiivne registreerumine kestnud juba kaks nädalat. Üritused toimuvad veebis, hübriidina ja nõuetekohastes seminariruumides. Kokku toimub enam kui 200 koolitust, konverentsi, töötuba, mis kõik aitavad arendada ettevõtlikkust.

„Tänavusel Ettevõtlusnädalal tutvustame viise, kuidas olla ettevõtlikum ja nutikam, seetõttu on üheks fookuseks ka e-kaubandus, sest just tänu veebipõhistele lahendustele õnnestus paljudel ettevõtjatel sel aastal koroonakriisi kiuste oma tegevust jätkata või isegi uuele tasemele viia," sõnas Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige Andres Huul.

Ettevõtlusnädala raames toimub tänavu pea 200 temaatilist üritust. Kõikides Eesti maakondades korraldatakse ettevõtlusega alustama julgustavaid veebiseminare, konverentse, töötubasid ning muudes formaatides sündmusi. Suurem osa neist on osalejate jaoks tasuta!

Pärnumaa Arenduskeskuse juhatuse liikme Erik Reinholdi sõnul on käesoleval aastal Pärnumaa ettevõtlusnädala fookuses vaimsed teemad ning teiste kogemustest õppimine. „Nädal algab seminariga, kus räägitakse stressist ja läbipõlemisest ning sellest, kuidas hoida vaimset tervist kiiresti muutuvas töömaailmas, sellele järgnevalt toimub Pärnumaa suurim ettevõtlusnädalal sündmus – Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev, mis on noorte endi soovi kohaselt suunatud enesekindluse ja -kehtestamise teemadele. Nädala lõppedes saame õppida teiste ebaõnnestumistest ja „ämbritest", et osata ise vigu ennetada või vältida," selgitab Reinhold.

Pärnumaa ettevõtlusnädal on pikaajalise traditsiooniga. Nädal on aastate jooksul kokku toonud ettevõtlikud ja tegusad inimesed, kes on saanud julgust ja inspiratsiooni ettevõtlusega alustamiseks ning hiljem jaganud oma kogemusi teistega.

Pärnu maakonna Ettevõtlusnädalal pakutava programmiga saab tutvuda ja üritustele registreeruda veebilehel: https://ettevotlusnadal.ee/parnu/

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusüritus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses. Ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused, juba 15. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas. Ettevõtlusnädala eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine. 

Ettevõtlusnädala korraldajad järgivad Eesti Vabariigi Valitsuse ürituste korraldamise nõudeid ja Terviseameti soovitusi, et tagada kõikidele huvilistele turvaline üritustel osalemine. Korraldajad soovitavad siseruumides toimuvatel sündmustel kanda maske. Ettevõtlusnädal on valmis tegema ürituste korraldamisel ka jooksvaid muudatusi juhul, kui olukord seda ette nõuab.

Ettevõtlusnädal viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 

Lisainfo:

Erik Reinhold
Juhatuse liige
SA Pärnumaa Arenduskeskus

Erik.reinhold@parnumaa.ee

 

Viivika Vilja
Ettevõtlusnädala korraldaja

SA Pärnumaa Arenduskeskus
viivika.vilja@parnumaa.ee

 


5029214