Muudatused tervishoius

Haigekassa annab teada muudatustest tervishoius peale eriolukorra lõppu.

• 18. maist saab haiguslehte avada taas ainult arsti juures ehk haigestumise või haige lähedase hooldamise korral tuleb haigus- või hoolduslehe saamiseks ühendust võtta oma perearstiga.
  • Eriolukorra ajal otsustas riik keerulisel ajal toetada haiguslehele jäänud inimesi ning haigekassa maksab eriolukorra ajal avatud haiguslehtede puhul ka kolme esimest haiguspäeva. Kolme päeva hüvitamine kehtib haiguslehtede puhul, mis avati alates 13. märtsist ja hüvitise saamiseks peaks arst haiguslehe avama hiljemalt 17. mail. Nende haiguspäevade maksmiseks eraldas riiki haigekassale lisaraha seitse miljonit eurot. Eriolukorra lõppedes taastus varasem olukord, ehk esimese kolme haigestumise päeva eest haigekassa ei tasu.
  • Eriolukorra ajal peatusid suures osas ka eriarstide plaanilised vastuvõtud ning kümned tuhanded saatekirjad on aegunud või peatselt aegumas. Sellest tulenevalt pikendas TEHIK automaatselt tervise infosüsteemis nende saatekirjade kehtivust poole aasta võrra. Peamised erialad, millel saatekirjad pikenevad, on väljastatud endokrinoloogia, neuroloogia, kardioloogia, ortopeedia ja kurgu-nina-kõrvaarsti erialal. Muudatus puudutab rohkem kui 20 000 saatekirja.
  • Alates 18. maist avati klientide teenindamiseks haigekassa esindused Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus ning mindi üle eelregistreerimisega teenindamisele. Haigekassa esindusse vastuvõtu broneerimiseks tuleb valida sobiv aeg haigekassa broneeringusüsteemis või helistada klienditelefonile +372 669 6630 (vastatakse esmaspäevast neljapäevani kell 8.30-16.30 ja reedel kell 8.30-14.00). Broneeringusüsteemis reserveeritakse igale kliendile teenindusaeg 30 minutiks.

Haigekassasse saab pöörduda

Riigiportaalis www.eesti.ee saab mugavalt kasutada järgmisi haigekassa e-teenuseid: