Kilingi-Nõmme linnapäevad

Kesksuvel kutsume Saarde valla rahva kokku 11. – 13. juulil, et võtta hetkeks aeg maha – kohtuda tuttavatega, jagada teadmisi, olla kursis värskemate uudistega, lõõgastuda, kuulata muusikat, lüüa tantsu  ja tunda, et kuulume siinsesse kogukonda.
Tänavu on rõõm tähistada väärikaid juubeleid – 120 aastat Kilingi-Nõmme Tuletõrje Seltsi asutamisest, 100 aastat esimesest Saarde kihelkonna laulupeost, 30-aastaseks saab naisrahvatantsurühm Kilingi.
Alljärgnevalt on lühike ülevaade linnapäevadele planeeritud sündmustest päevade kaupa.

REEDEL, 11. juulil
Õhtul kell 21 avavad linnapäevad traditsiooniliselt Lavi järve ääres naisrahvatantsijad ning peetakse maha üks korralik sünnipäevapidu. Esinevad sõprusrühmad maakonnast.

LAUPÄEVAL, 12. juulil
kell 6 varahommikul on kalapüügivõistlus Saarde paisjärve ääres.
SUVEAIAS
  • kell 10 näitavad Saarde valla ettevõtjad oma tehnikat suveaias ja selle ümbruses. Kibekiirel tööajal on oma „kullakesed" lubanud linna tuua OÜ Metsis, OÜ Vasperg, AS Zebra, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse Tihemetsa Koolituskeskus, OÜ Weiss, OÜ Laanepuu, Olio Projekti OÜ jpt.
  • Maanteeameti teavitustegevuse telgis saavad täiskasvanud katsetada alkoprille, jagatakse töölehti lastele ja täiskasvanutele, kohapeal on liiklusteemalised lauamängud peredele ajaveetmiseks ja palju muid jaotusmaterjale jne (MTÜ Claabu Aabits). Kõigil on võimalus oma  liiklusalaseid teadmisi testida ja mida ei tea päris täpselt, seda õpetatakse.
  • Aide Autokool tuleb linnapäevadele turvasimulatsioonidega (pöörlev auto), kõik julged saavad panna end proovile.
  • Päästeamet võimaldab tuld kustutada nii tulekustutiga kui veevoolikuga.
  • Politseinikud demonstreerivad oma tööd.
  • Mǿller Auto esitleb kuni kaheksat sõiduautot, samas on võimalik teha proovisõitu.
  • Skaudid küpsetavad imemaitsvaid pannkooke.
  • Käsitöötelgis saab õppida erinevaid tehnikaid, Eve Talts näitab Saarde vöökirja kudumist.
  • Gümnaasiumi algatatud koduleiva konkurss toimub ka sel aastal.
  • Loomulikult ei puudu suveaiast batuudid, rongisõit, suhkruvatt, näomaalingud jne.

11.00 algab kontsert suurel laval. Esineb võimlemisklubi Githa ja KinLine tantsijad.
12.00 esinevad lapsed lastele muusikalise kavaga „Sõber"
12.30 tuleb lastele külla Pipi koos Ilvesega
16.30 rongkäik läbi linna
17.00 kontsert „Vana aja laulupäev"
21.00 tantsuõhtu ansambliga Väikeste Lõõtspillide Ühing.

PÜHAPÄEVAL, 13. JUULIL
9.00 suvelaat suveaias
10.00 koduloolaste jalutuskäik saab alguse lipuväljakult.

Lisainfo: kultuur.saarde.ee; facebook.com/Knklubi

Piia Kajando