Kaugbussiliin nr 336 Pärnu-Tallinn

Seoses eriolukorraga riigis lõpetasid mitmed bussifirmad kommertsveo kaugliinidel ning ei soovi enam eriolukorra lõppedes neid ajutiselt katkestatud liine teenindama hakata. Sama olukord on juhtumas esmaspäevast 18.maist õhtusel liinil Tallinn-Märjamaa-Pärnu-Jaagupi-Pärnu, mille pikendusliin nr 267 ühendab Lõuna-Pärnumaad (Kilingi-Nõmme, Tihemetsa) Tallinnaga kuni Viljandimaale Karksi-Nuiani välja.

Vältimaks eelnimetatud kantide otseühenduse katkemist Tallinnaga, tegi Maanteeamet Pärnumaa ÜTK-le ettepaneku/ülesande olukord kiirkorras lahendada.

Lahenduseks tellib PÜTK lepingupartnerilt, Pärnumaa põhjaliinide vedajalt AS SEBE, avaliku teenindamise lepingu alusel liinivedu maakonna avaliku teenindamise kaugliinil nr 336 Pärnu-Pärnu-Jaagupi-Märjamaa-Tallinn igapäevaselt alates 18.05.2020 (vt sõiduplaan manuses).

Liini 336 hädatarvilikule väljumisele 17:10 Tallinnast lisandub hilisõhtune võimalus Pärnust (21:15), Pärnu-Jaagupist, Märjamaalt ja mujaltki sõita pealinna. Täna saab Tallinna igapäevaselt õhtuti sõita Pärnust kõige hiljem kell 19:45.

Ps on väga pikka aega Pärnumaa elanikud, vahetustega töölkäijad, avaldanud soovi saada õhtul pärast tööd maakonnakeskusest koju sõita ajavahemikus 20:30 kuni 21:30. Ka see murekoht leiab läbi avatava liini lahenduse. Inimesed saavad vabamalt valida töökohti.

Kaugsõiduliini nr 336 graafik

Avo Rahu