« Tagasi

Vana aja laulupäev koos pritsumeestega

120 aastat Kilingi-Nõmme Tuletõrje Seltsi asutamisest ja 100 aastat esimesest Saarde kihelkonna laulupeost. Need on daatumid, mida tuleb vääriliselt tähistada. Kuna siitkandi rahvas on juba ammustest aegadest pritsumeeste aias oma pidusid pidanud, siis nii ka seekord – kutsume rahva suveaeda ja peame juubelid koos. Vana aja laulupäev toimub eelmise sajandi alguse meeleolus. Kõlavad lihtsad ajastuhõngulised laulud. Pritsumeestel võib seljas näha koguni tsaariaegseid mundreid. Ka publikult loodame ajastutruud riietust. Leidlikumad ja stiilsemad riietujad saavad preemiaks vaba pääsme õhtusele tantsule.

Kell 16.30 tuleb rongkäik klubi juurest suveaeda. Kõige eest sammub pasunakoor "Õnn tuli õuele" ja Pärnu-Jaagupi puhkpilliorkestri kombineeritud jõud koos dirigent Priit Aimlaga.
Kell 17.00 algab kontsert. Koorid meilt ja mujalt laulavad üldtuntud lihtsaid laule, mida publik kaasa saab laulda. Kavas on üllatusnumbrid pritsumeestelt. Peojuht ja konferansjee on Peeter Kaljumäe. Kontsert on kõigile tasuta!

Kell 21.00 kutsume suveaeda tantsule. Mängib Väikeste Lõõtspillide Ühing. Uue päeva hakul tuleme kaasaega tagasi ja lõpetame diskoga. Pilet tantsuõhtule maksab eelmüügist 5 € ja kohapeal 10 €. Kuni 12-aastased lapsed tasuta..

Kilingi-Nõmme klubis on võimalik vaadata fotonäitust „100 aastat esimesest Saarde kihelkonna laulupeost". See on läbilõige Saarde valla laulukooride ja laulupidude traditsioonist. Vanimad rariteetsemad eksponaadid on aastast 1878, varasemad käsitsikirjutatud laulikud 1895. aastast. Enamus ülesvõtteid on saadud Olev Pauksoni ja Hille Tuulingu erakogudest. Mitu huvitavat ajaloolise väärtusega pilti tõi näitusele Velma Kurm. Välja on pandud naiskoor Kanarbik ja meeskoor Nõmmela kroonikad. 1914. aasta esimesest laulupeost tehtud fotolt näeb, et inimesed on suveaeda peole tulnud oma parimates riietes – daamidel valged maani tualetid, kübarad, päevavarjud; meestel ülikonnad ja kaabud. Proovime seda stiili korrata Vana aja laulupäeval!

Piia Kajando
Kilingi-Nõmme klubi juhataja
55695715