Väljaspool Pärnumaad elavatele inimestele muutub Pärnu linnabusside kuukaart odavamaks

Pärnu linnabusside kuukaart, mida müüakse väljaspool Pärnumaad sisse kirjutatud inimestele, hakkab 1. jaanuarist maksma senise 45 euro asemel 35 eurot ja 30 päeva sooduspilet senise 25 euro asemel 20 eurot.

Pärnumaal kehtib ühtne bussipiletite süsteem, kus samad piletid ja sõidusoodustused kehtivad väikeste eranditega kõigile Pärnumaa elanikele. Tööl käivatel pärnumaalastel on kõige kasulikum osta kümme eurot maksev kuukaart, millega võib 30 päeva jooksul piiramatult sõita nii maakonna- kui linnaliinidel. Samas on väljaspool Pärnumaad sisse kirjutatud inimestele kehtestatud kallimad piletihinnad.

Pärnu linnavolikogu otsustas langetada väljaspool Pärnumaad sisse kirjutatud inimeste kuupileti hindu, jättes tunni-, päeva- ja viie päeva piletite hinnad esialgu samaks. Eeskätt mõjutab see mujal Eestis elavate, kuid Pärnus õppivate õpilaste ja üliõpilaste kulutusi, samuti Pärnumaa tudengeid, kes on Tallinna või Tartusse sisse kirjutatud.

30 päeva sooduspileti ostmise õigus on praegu väljaspool Pärnumaad elavatel õpilastel, üliõpilastel, 65aastastel ja vanematel isikutel, puuduva töövõimega isikutel ning keskmise või raske puudega 18aastastel ja vanematel isikutel. Järgmise aasta algusest võivad turistide sooduspiletit osta ka kõik alla 65aastased pensionärid, töövõimetuspensionärid ja osalise töövõimega isikud.

Tasuta võivad Pärnu linnaliinidel seni sõita kaitseväe ajateenijad, eelkooliealised, puudega kuni 18aastased isikud ja nende saatjad, sügava puudega 16aastased ja vanem isikud ning nende saatjad, raske nägemispuudega isikud, sügava või raske nägemispuudega isiku saatjad või puudega isikut saatvad juht- või abikoerad ning Pärnumaale sisse kirjutatud õpilased, üliõpilased, 65aastased ja vanemad isikud, pensionärid, represseeritud, keskmise ja raske puudega ja puuduva töövõimega isikud.

Pärnu linnavolikogu pressiteade