Teave tasuta ning soodustingimustel õigusabi pakkumisest Eestis elavatele inimestele

HUGO.legal koostöös Justiitsministeeriumiga pakub tasuta õigusabi Eestis elavatele inimestele.Teid abistavad 50 juristi üle Eesti, kelle keskmine tööstaaž on 17 aastat ning kes kõik omavad õigusteaduse magistrikraadi. Õigusnõustamist on võimalik saada kohtumise, e-kirja kui ka video teel.

Abi saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1700 eurot kuus.

Pärnus asub HUGO.legal kontor Aia 6.

Tasuta õigusnõu saamiseks tuleb:

1) sõlmida kliendileping ning tasuda 5 eurot lepingutasu (kehtib terve kalendriaasta, see tähendab, et kalendriaasta jooksul uuesti nõustamisele minnes enam lepingutasu tasuma ei pea), alaealised on lepingutasust vabastatud;

2) eelnevalt broneerida aeg kas internetis aadressil www.hugo.legal/broneeri või helistades telefonile 6 880 400.

Seejärel on inimesel õigus saada juriidilist abi kokku 15 tundi ühe kalendriaasta kohta, millest:

2 esimest tundi on kliendile tasuta (riik hüvitab 40 eurot tunnis);

13 järgmise tunni eest tuleb kliendil tasuda 40 eurot tunnis.

Võrdlusena – Eesti keskmine õigusnõustamise tunnitasu on umbes 140 eurot. HUGO.legal senise praktika järgi jääb keskmine õigusnõustamise aeg kahe tunni piiresse ning see näitab, et esimeste tasuta tundidega leiavad lihtsamad ning tüüpilisemad juhtumid lahenduse.

Lisainfo aadressil www.hugo.legal/tasuta-oigusabi/ või helistades telefonile 6 880 400.