Tasuta sõidu õigus laieneb 15. novembrist

Maanteeamet kehtestas MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel avalikel maakonnaliinidel ja avalikel kaugliinidel nulleurose piletihinna osalise töövõimega isiku ja raske liikumispuudega isiku saatjale.

Uuendus hakkab kehtima Pärnu maabussides, sealhulgas ka Atko lähibussides nr 36,39 ja 40. Pärnu linnaliinibussides antud lisasoodustus ei kehti.

Kinnitatud piletite hinnad kehtivad 15.11.2019 kuni 31.12.2019.

Osaline töövõime kantakse bussikaardile Pärnu bussijaama piletikassas ning vanusega seotud tasuta sõiduõigus maabussis tekib isikustatud kaardile automaatselt. Tasuta bussikaardita sõites tuleb bussijuhilt võtta tasuta pilet ja esitada soodustust tõendavad dokumendid.

Linnaliinibussides nr 36, 39 ja 40 on soovituslik kasutada bussikaarti.

Puudega isiku saatjal ei pea olema bussikaart ning tarvis ei ole ka esitada dokumente, tasuta sõidu õigust tõendab puudega isik ise.

Nulleurone piletihind kehtib Ühistranspordikeskuste poolt korraldavatel maakonnaliinidel keskmise ja raske puudega ning puuduva töövõimega isikute, töövõimetuspensionäride ning sügava puudega isiku saatjatel.

MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse korraldavatel maakonnaliinidel võivad tasuta sõita isikud, kes on nooremad kui 20 eluaastat või vanemad kui 62 eluaastat.

Ühistranspordikeskuste poolt hallatavate bussiliinidega saab tutvuda siin.