Pärnumaa Arenduskeskus tunnustas vabakonna tublimaid

Pärnumaa Arenduskeskus tunnustas eile Strandi SPA & Konverentsikeskuses Pärnumaa tublimaid vabatahtlikke, tegusamaid MTÜ-sid, toetavamaid organisatsioone ning aasta teo tegijaid neljas kategoorias.

„Oluline on tuua välja ja tähelepanu pöörata kõikidele inimestele, ühendustele jt organisatsioonidele, kes vabatahtlikult panustavad meie kodukoha arengusse ning avaldada seeläbi austust nende tehtud tööle," selgitab Pärnumaa Arenduskeskuse mittetulundusühenduste konsultant Daisi Sprenk. Tema sõnul on aastast aastasse eestvedajate juurdekasv napp ning erinevate vabaühenduste tegevust tuleks kõigil enam märgata.

Tänavusel Pärnumaa vabaühenduste inspiratsiooni- ja tänupäeval jagas Pärnumaa Arenduskeskus tunnustusi 4 erinevas kategoorias.

Pärnumaa tublimad 2019 on järgmised:

• Kategoorias „Aasta vabatahtlik 2019" – Karoliine Aus, Annika Urbel, Lilia Urb. Samas kategoorias zürii eripreemiad: Aadi Saar – looduse eestkõneleja ja suure südamega metsatark; Väino Lensment – aastate vabatahtlik.
  • Kategoorias „Aasta vabaühendus 2019" - Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ. Žürii eripreemia: MTÜ Tunne – aasta üllataja,
  • Kategoorias „Pärnumaa Vabakonna silmapaistvaim tegu 2019" –  Vändras toimunud Perepäev „Kaitseinglid".
  • Kategoorias  „Mittetulundusühenduste tegevuse toetaja 2019" – AS K.MET.

Lisaks andis Pärnu Linnavalitsus üle Pärnu aasta terviseedendaja tiitli võimlemisklubi Rüht eestvedajale Kai Esnale.

Pärnumaa Arenduskeskus andis Pärnumaa aasta tervisedendaja tiitli MTÜle Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi.

Pärnumaa Arenduskeskus veab vabaühenduste tunnustuskonkurssi alates 2002. aastast Ühisnädala raames. Tunnustusüritus toimub Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Pärnumaa Omavalitsuste Liidu ja Pärnu linna kaastoel.

Daisi Sprenk
Pärnumaa Arenduskeskus