« Tagasi

Hoiame viiruse eemal!

Meetmed avalikes kohtades ja ühistranspordis

• Ühistranspordis, kaubandusettevõtete teenindussaalides ja nende üldkasutatavates ruumides ning konverentsidel, kontsertidel, teatris ja kinos tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastu näidustatud (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad), ning alla 12-aastased lapsed, võimalikud on ka teised põhjendatud olukorrad (näiteks juhul, kui transpordivahendis pole teisi reisijaid).

• Maskikandmise või nina ja suu katmise peab tagama vedaja, kaubandusettevõtja või konverentsi, kontserdi, teatrietenduse ja kinoseansi korraldaja.

• Kaubandusettevõtete siseruumides asuvates teenindussaalides ja nende üldkasutatavates ruumides hakkab kehtima 2+2 reegel, mille kohaselt tohib üheskoos liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.

• Toitlus- ja meelelahutusasutustes peavad inimeste grupid hoidma kahemeetrist vahemaad, kusjuures ühes seltskonnas võib viibida kõige rohkem 10 inimest. Piirang ei puuduta ühe perekonna liikmeid.

• Toitlustus- ja meelelahutusasutuste lahtiolekuaega piiratakse alates keskööst kuni kella 6ni hommikul, et vältida inimeste kogunemist. Piirang ei hõlma toidu kaasamüüki.

Lisainfo: https://www.valitsus.ee/.../valitsus-avalikustas-uued...

 

Loe lisa ja ole kursis! https://www.kriis.ee/et