Eile pälvisid Päästeameti tunnustuse kolm Kilingi-Nõmme päästekomando päästjat

Eile tunnustasid president Kersti Kaljulaid, siseminister Mart Helme ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu Pärnus päästeteenistuse aumärgiga 112 inimest, kes on silma paistnud hoolivuse, missioonitunde ja vaprusega inimeste elu ja vara päästmisel või kel on märkimisväärseid teeneid päästevaldkonna arendamisel.

Elupäästja III klassi medali pälvisid Kilingi-Nõmme päästekomando meeskonnavanem Haivar Kielas ja Kilingi-Nõmme päästekomando päästjad Rait Juhkamsoo ja Nils Grün, kes tänu kiirele tegutsemisele eelmise aasta septembri varahommikul Kalita külas toimunud tulekahju kustutustööde käigus päästsid kahe inimese elu.

Päästeteenistuse aumärke on antud välja alates aastast 1998. Neid antakse üle kaks korda aastas: Eesti Vabariigi sünnipäeva ajal veebruaris ja organiseeritud tuletõrje aastapäeva ajal septembris.