Allkirjastati heade kavatsuste kokkulepe

Eile,18. septembril 2019 allkirjastasid kaitseminister Jüri Luik ja üheksa kohaliku omavalitsuse esindajat Kaitseväe Läsna linnakus heade kavatsuste kokkuleppe. Saarde valda esindas vallavanem Eiko Tammist.

Anija, Kuusalu, Lääne-Harju, Narva-Jõesuu, Rõuge, Saarde, Saku, Tapa, Võru ning Kaitseministeeriumi vahel sõlmitud leppe eesmärk on teha konstruktiivset koostööd riigikaitseliste väljaõppealade arendamisega seotud tegevuste ellu viimisel, arvestades ümbritsevat elukeskkonda ning lähtudes vajadusest edendada Eesti Vabariigi esmast kaitsevõimet ja riigikaitselist tegevust.

Nimetatud omavalitsuste territooriumidele jäävad Kaitseväe keskpolügoon, Soodla, Männiku, Sirgala, Klooga, Kikepera ja Nursipalu harjutusväljade ning Tapa lähiharjutusala.

Foto autor: nooremseersant Maris Tõkke