President Saarde vallas

President Kersti Kaljulaid alustas oma kolmapäevast visiiti Saarde vallas Surju hooldekodus, kus hooldekodu juhataja Ülle Alanurm tutvustas looduskaunis kohas asuvat hoolekandeasutust ning seal elavate eakate tegemisi. Presidenti kostitati niinimetatud Surju mojitoga, mis mekkis soojal suvepäeval eriti kargelt ning värskendavalt. Hoolealused olid nii tähtsa külalise puhul eriti ärevil, presidenti sooviti oma silmaga näha ning mõni sõnagi juttu puhuda. Surju 25 aastapäevaks valminud raamatuga ning hoolealuse poolt ettevalmistatud luuletusega saadeti riigipea oma külaskäiku jätkama.

Kilingi-Nõmmes külastas president keraamikaateljeed Ateljee46, kus vallavanem Eiko Tammist ning keraamikakunstnik Maarja Jalasto andsid üle vallapoolsed kingitused, milleks olid Olev Pauksoni Kilingi-Nõmme ajalugu meenutavad raamatud ning Jalasto poolt valmistatud vaagen. Peale keraamikaateljeega tutvumist suunduti Saarde Saja Tamme salusse, kus riigipea istutas 101. tamme. Samuti süüdati mälestusküünal vastvalminud, ent veel avamist ootava Saarde vallast küüditatute mälestusmärgi juures. Salusse oli kogunenud palju rahvast, kellele riigipea jagas meelsasti autogramme ning tegi koos fotosid.

Külaskäik viis edasi Osaühing Metsise õuele, kes tegeleb metsaveotraktorite valmistamise ning metsamasinate remondiga. Ringkäigul kasutas president võimalust istuda metsaveotraktor 808F rooli taha, äsjamüüdud masina õnnistas riigipea sisse ka oma autogrammiga.

Tihemetsas tutvuti spordihoonega ja sealsete võimalustega, arutleti kompleksi võimalike tulevikuväljavaadete üle. Riigipea ei pidanud paljuks ühineda saalis trenni tegevate meestega ning ka ise lauatennist mängida. Ekstreemspordi sisehallis näitasid tõukeratastel noored presidendile oma oskuseid.

Kilingi-Nõmme klubis kohtuti volinikega, arutati välis- ning regionaalpoliitika teemadel, samuti kõneles president sotsiaalvaldkonna kitsaskohtadest, mis hetkel on kriitilised ning mis võiks olla teisiti.

Saarde Vallavalitsus tänab kõiki, kes panustasid presidendi külaskäigu õnnestumisse !

Vaata fotosid SIIT