26.09.23

Ohvriabi kriisitelefon 116006

Ohvriabi kriisitelefonilt 116006 pakutakse Sulle ööpäevaringset kriisinõustamist ja jagatakse informatsiooni ohvri õigustest ja abistavatest süsteemidest. Lisaks tagatakse Sulle, et saadud informatsioon jõuaks vastavatele abiandvatele spetsialistidele.

Ohvriabi kriisitelefon on mõeldud Sulle, kui:
  • oled langenud süüteo ohvriks
  • oled langenud hooletuse või halva kohtlemise ohvriks
  • oled langenud füüsilise, vaimse, seksuaalse või majandusliku vägivalla ohvriks
  • oled kaotanud kuriteo või õnnetusjuhtumi tagajärjel enda lähedase
  • soovid teatada kellegi teise ohvriks langemisest
116 006 numbrile helistamine on Sulle tasuta ja soovi korral võid jääda anonüümseks. Sind nõustatakse eesti, vene ja inglise keeles.

Kui Sa ei soovi või ei saa helistada, siis aitame Sind ööpäevaringselt ja kolmes keeles ka veebivestluse teel. Vestluse alustamiseks kliki paremal nurgas olevale „Vestlus" nupule.

Ära jää oma murega üksi – helista või vestle meiega juba täna!
Rohkem infot: https://www.palunabi.ee

Kuidas olla tark lapsevanem?

Kui sind vaevab mõni küsimus, millele sa pole vastust leidnud, siis meie eksperdid on valmis aitama! Sinu küsimus avaldatakse koos vastusega viie tööpäeva jooksul.  Vastus saadetakse ka sinu e-posti aadressile.

Uuri täpsemalt www.tarkvanem.ee

Vaimse Tervise nõustamine

Nõustamine pakub tuge igapäevaeluliste muredega toimetulekul.

Nõustamine on tasuta. Abi võivad küsida kõik, kellel on elus tekkinud pingeid ja raskuseid ning tunnevad vajadust sellest kellegagi rääkida. Vahepeal on vaja vaid seda, et keegi Sind ära kuulaks. Meie nõustajad kuulavad ning vajadusel annavad nõu. Broneeri endale aeg siit.

Tasuta õigusnõustamine erivajadusega inimestele üle Eesti

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) koostöös sihtasutusega Õigusteenuste Büroo alustas aprillist 2017 õigusnõustamise teenuse pakkumist keskmise, raske või sügava puudega inimestele. Erivajadusega isiku elukondlike õigusküsimuste lahendamiseks võivad sihtgrupi esindajatena nõustamisele pöörduda ka sihtgrupi hooldajad või pereliikmed.
Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel.

Õigusnõustamise teenust pakutakse 15-s ligipääsetavas nõustamiskohas üle Eesti koostöös maakondlike puuetega inimeste kodadega.
Teenus on sihtgrupi jaoks tasuta.
Õigusnõustamiseks on vajalik eelregistreerimine telefonil 5385 0005.
Vajadusel on võimalus kasutada nõustamisprotsessis viipekeeletõlki.
Täpsem info teenuse kohta on leitav EPIKoja veebilehelt.

Lisainfo:
e-post: otb@otb.ee

MTÜ Elu Dementsusega

MTÜ Elu Dementsusega on infoliin, kus nõustatakse dementsusega diagnoositud inimesi ja nende lähedasi, aga ka spetsialiste ja teenuseosutajaid. Infoliin pakub dementsusest puudutatud inimestele ja spetsialistidele vajalikku kuulamist, tuge ja praktilist nõu lahendusteni jõudmisel.

Infoliin pakub võimalust anonüümsuseks, aitab peale diagnoosi uues olukorras orienteeruda ning leida kõige parema olemasoleva abi ja nõu võimalikult kodukoha lähedal. Infoliin aitab aru saada nii haiguse olemusest kui annab nõu kriisis.

Dementsuse infoliini nõustajad on dementsuse valdkonna eksperdid: arstid, tegevusterapeudid, sotsiaaltöötajad, õppejõud ja dementsusega inimeste kogenud lähedased. Kui telefoni teel jääb mõni probleem lahendamata, siis pöörduja loal ja kokkuleppel tegeletakse ja nõustatakse teda edasi juhtumi põhiselt, kaasates vajadusel muid spetsialiste.

Lisainformatsioon: www.eludementsusega.ee

Jurist aitab

HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 2000 eurot. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.

Lisainfo www.juristaitab.ee ja https://hugo.legal/tasuta-oigusabi/ või helistades telefonile 688 0400.

Toimetaja: KÜLLI KARU