2.03.21

Kilingi-Nõmme Eakate Klubi

Telefon: 5285236

E-post: onnelateearu@gmail.com

Kilingi-Nõmme klubis tegutseb juba pikki aastaid klubi „Eakas". Kokku saadakse kord kuus, esinevad taidlejad, kutsutakse külla teisi kollektiive ja esinejaid.

Eakatel on võimalus osaleda mitmetes ringides:

EAKATE RAHVATANTS - Klubi „Eakas" rahvatantsurühm on Kilingi-Nõmme huvilistele pakkunud liikumisrõõmu üle 30 aasta. Repertuaaris on folkloorsed- ja seltskonnatantsud. Repertuaarist tähtsam on omavaheline suhtlemine, hea tervis ja ühised väljasõidud. Rahvatantsurühma juhendaja on Mari Karon.

EAKATE   LINE- TANTS  -    Nõmmeliined on 12 vahvat memme, kes igal kolmapäeval end lille löövad ja Kilingi Nõmme klubisse sammud seavad. Line-tantsu sammud, lõbus puhkepaus ja vahvad esinemised sütitavad elurõõmu. Oma esinemistega kannavad nad edasi elujaatavat hoiakut ning sõnumit-vanus, see on ainult number! Nõmmeliinede juhendaja on Aime Vilu.

SEGAANSAMBEL PATLANE – Laul teeb rinna rõõmsaks ja viib kõik mured minema! Lauldakse nii rahvamuusikat kui ka kaasaaegseid laule. Patlane on igal aastal osa võtnud Pärnumaa Väärikate vokaalansamblite laulupäevast. Ansambli juhendaja on Hille Tuuling.

EAKATE VÕIMLEMISRING – väärikas eas daamidele on liikumine väga oluline, et tervis ikka hea oleks.  Seda, kuidas täpselt võimelda, teab kõige paremini nende juhendaja Margit Schmidt.

Kollektiivid on esinenud Saarde valla üritustel, Pärnumaa ja Viljandimaa  erinevates kultuurimajades, isegi pealinnas ja piiri taga.

Ootame Eakate klubi üritustele uusi esinejaid ja oleme valmis ka ise uute sõprade juures esinema!

 

 

Surju Rahvamaja

Surju rahvamajas on eakatel võimalus samuti osaleda mitmetes tegevustes:

EAKATE TERVISEVÕIMLEMINE - tervis ja võimlemine käsikäes. Ringi juhendaja Eha Sarapu.    TANTSURÜHM "VIKKEL" - liikumisrõõm, suhtlemine, esinemised - see kõik säilitab nooruslikkuse. Repertuaaris on mitmed omaloomingulised tantsud. Ringi juhendaja Aime Vill.                                       

Lisaks saavad eakad osaleda ka igas vanuses osalejaile mõeldud ringides: näiteringis (juhendaja Aime Vill), saviringis, õmblusringis (juhendaja Mare Metsa)

Infot ringide kohta saab tel 53434653- Aime Vill. Saviringi info Surju raamatukogust 4460825.

 

Saarde valla diabeedikute selts

Kontakt: Ene Tammist, tel 5308 9741

Ühendus on järjekindlalt võidelnud oma liikmete huvide eest ning kasvatanud nende teadmisi sellest, kuidas oma haigusega toime tulla ja seda kontrolli all hoida.

Seltsi üheks oluliseks töövormiks on teabepäevade korraldamine. Sinna kutsutakse diabeetikutele huvi pakkuvatel teemadel kõnelevaid lektoreid. Iga kord ei tarvitsegi loengu teema diabeediga seostuda. Koos on käidud ka väljasõitudel.

Diabeetikud kogunevad iga kuu kolmandal neljapäeval Kilingi-Nõmme Vabaajakeskuses.

 

Toimetaja: SIGNE LAAGUS