« Tagasi

Vanemlusprogramm „Imelised aastad“

Saarde Vallavalitsus koostöös Tervise Arengu Instituudiga pakub 3-8 aastaste laste vanematele võimalust osaleda vanemlusprogrammis „Imelised aastad". 
 
Koolitusprogrammi „Imelise aastad" eesmärgiks on aidata vanematel ennetada laste käitumis- ja arenguprobleeme ning omandada vajalikke vanemlikke oskusi. Tegemist on tõenduspõhise vanemlusprogrammiga, mis tähendab, et koolituste mõju on teadusuuringutega tõestatud. Senised uuringud näitavad, et programmis õpitu rakendamise järel suurenevad laste sotsiaalsed oskused, paraneb enesekontroll, probleemde lahendamise ning eakaaslastega suhtlemise ja enesekehtestamise oskus, vähenevad konfliktiolukorrad ja suureneb empaatiavõime. Uuringud on näidanud, et programmi läbimine avaldab positiivset mõju ka vanematele. Lapsevanematel paranevad märgatavalt vanemlikud oskused ja väheneb stress. Muutused vanemate käitumises mõjutavad omakorda laste käitumist positiivses suunas.
 
Programmi „Imelised aastad" oodatakse osalema 3 – 8 aastaste laste vanemaid, kelle lastel esineb mõningaid käitumisprobleeme, nt. kohatine agressiivne käitumine, ilmingud käitumisest, mis võivad viidata hüperaktiivsusele, hajutatud tähelepanuvõime, valetamine, sõnakuulmatus jne. Grupis osaleb kuni 14 lapsevanemat, ühest perest eelistatavalt nii ema kui isa, aga osaleda võivad ka lapse vanavanemad või teised temaga igapäevaselt tegelevad täiskasvanud. Et koolitusel saaks osaleda kogu pere, korraldatakse koolitusega samades ruumides lastehoid ning kõikidele osalejatele sh. lastele,  pakutakse kerget õhtusööki.  Koolitus algab 2017. aasta sügisel, kestab 16 nädalat ja toimub 1 kord nädalas 2-2,5 tundi Kilingi-Nõmme lasteaia Krõll ruumides. 
Koolitusprogrammi viivad läbi vastava väljaõppe saanud grupijuhid.
Koolitus on lapsevanematele tasuta. 
 
Hea lapsevanem! Kui Sa tunned, et ülalpool kirjeldatu pakkus Sulle huvi ning Sa oled valmis panustama enda ja oma lapse kooskasvamisse, siis võta koolitusele registreerumiseks või lisainfo saamiseks ühendust:
  • Saarde valla lastekaitsespetsialisti Merike Maidlega tel.449 0132, 5331 4122; e-posti aadressil merike.maidle@saarde.ee  või 
  • Kilingi-Nõmme lasteaed Krõll direktori  Evi Lapiga  tel 449 2212.