Taskuvarguse ennetamiseks jälgi oma vara ning ära kaota valvsust

Politsei- ja Piirivalveamet tuletab meelde, et oma asjadel tasub silma peal hoida ning mitte jätta neid järelevalveta. Enim taskuvargusi pannakse toime ühistranspordis ja söögikohtades.

Takistamaks taskuvaraste tegutsemist, tasub meeles pidada:
  • Taskuvaraste tegutsemispaigad on rahvarohked kohad. Varas suudab väga oskuslikult leida hetke, kus tema tegutsemine jääb märkamatuks.
  • Ära kanna väärtuslikke esemeid seljakoti välistaskus ja ühissõidukis hoia kotti enda ees käes.
  • Ära hoia dokumente, raha, mobiiltelefoni riiete välistaskus.
  • Hoia kotti nii, et seda poleks kerge teie käest jõuga rebida.
  • Ära jäta oma asju järelevalveta ega kohtadesse, kuhu võõrastel inimestel on vaba juurdepääs.
  • Suhtu umbusklikult inimestesse, kes üritavad avalikes kohtades selge põhjuseta (nt midagi reklaamides või rääkides segast juttu) kontakti otsida. Tegemist võib olla grupiviisilise tegevusega, kus üks inimene juhib teie tähelepanu mujale, sel ajal kui teine varastab teie asju.
  • Ühistranspordis jälgi inimesi, kelle tähelepanu on suunatud kõrvalseisjate kottidele-taskutele, kes vahetavad kohti ilma vajaduseta, üritavad teid igast küljest ümbritseda.
Rohkem nõuandeid saab lugeda politsei koduleheküljelt.

Kampaania "Kaitse taskuid!" klipid: