Tasuta õigusabi

Eesti Õigusbüroo OÜ koostöös Justiitsministeeriumiga pakub Eestis elavatele inimestele tasuta ja soodustingimustel õigusabi. Abi saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek jääb alla Statistikaameti poolt avaldatud keskmise brutosissetuleku 1,5-kordse määra (s.o alla 1 906 euro).

Tasuta ning soodustingimustel õigusabi saamiseks tuleb:

1) sõlmida kliendileping ning tasuda 5 eurot lepingutasu (kehtib terve kalendriaasta, see tähendab, et kalendriaasta jooksul uuesti Eesti Õigusbüroo poole pöördudes enam lepingutasu tasuma ei pea).

2) eelnevalt broneerida aeg kas internetis aadressil www.juristaitab.ee või helistades  telefonile 6 880 400.

Seejärel on inimesel õigus saada juriidilist abi kokku 15 tundi, millest:
  • 2 esimest tundi on kliendile tasuta (riik hüvitab 40 eurot tunnis);
  • 3 järgmise tunni eest tuleb kliendil tasuda 20 eurot tunnis (riik hüvitab ülejäänud 20 eurot tunnis);
  • 10 järgmise tunni eest tuleb kliendil tasuda 40 eurot tunnis (riik ei hüvita).
Kliendil on valida kolme nõustamise vahel: telefoni teel nõustamine, veebinõustamine ning kohtumisega nõustamine.

Info tasuta ning soodustingimustel õigusabi kohta on leitav aadressil www.juristaitab.ee
Tasuta ja soodustingimustel õigusabi projekt kestab aastani 2020.