« Tagasi

Saarde pärimuspäev

„Saarde pärimuspäev 2017" toimub laupäeval, 8. aprillil Kilingi-Nõmme klubis algusega kell 10. Eelmisel aastal saime näha väga palju erinevaid majapidamis- ja põllutööriistu. Sel korral palume tuua näitusele oma armsad köögirätikud. Loodame välja panna nii vanast ajast alles hoitud, nõuka-aegseid kirjude trükimustritega kui ka tänapäevaseid köögirätikuid. Pärast saavad omanikud kõik kenasti tagasi. Et jõuaksime rätikud üles sättida, ootame neid kuni 5. aprillini.
 
Taas tuletame meelde möödunud aegade maitseid. Eelmisel aastal pakkusime kartuli-riivkaraskit. Seekord on pärimustoiduks kaerakile. Kellel on kaerakilega seoses mälestusi, lugusid või oskab selle valmistamiseks näpunäiteid jagada, siis võtke ühendust, oleksime teile väga tänulikud.  Mercedes Merimaa tuleb rääkima pärimustoidust.
 
Klubi fuajees saab vaadata näitust „Kasuline kokaraamat"
 
Külla oleme kutsunud folklooriansambli „Allikas" Mulgimaalt, esinevad ka omad kollektiivid ja kõik koos saame mängida rahvalikke mänge. 
 
Saarde käsitöömeistritelt traditsiooniline näitusmüük. 
 
Tule kogu perega ja võta vanaemad-vanaisad ka kaasa. Veetke üks laupäeva ennelõunane aeg oma juuri tunnetades. Kindlasti meenub teile mõni huvitav seik möödunust, mida lastelastele rääkida või näidata. Hoiame oma ja kanname edasi!
 
Piia Kajando
5569 5715, piia.kajando@saarde.ee